Zhruba ve stejnou dobu se v Beskydech zranila dva muži. Krátce po 15. hodině byl hlášen úraz paraglidisty v oblasti Javorového vrchu. Prakticky v téže chvíli dispečink záchranné služby přijal hlášení o zraněném cyklistovi nedaleko Lysé Hory. Zatímco pro cyklistu byla po silnici vyslána pozemní posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště ve Frýdlantu nad Ostravicí, pro paraglidistu v terénu odstartoval vrtulník z Ostravy.

„Letec ve věku jednatřiceti let se zřítil z výšky několika metrů a přivodil si přitom poranění páteře. Byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. Cyklista ve věku třiačtyřiceti let utrpěl poranění mozku, lékař musel zajistit intubací jeho dýchací cesty a připojit pacienta k umělé plicní ventilaci. Oběma mužům byla na místě poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a oba museli být transportováni do nemocnice. Cyklistovo zranění vyžadovalo šetrný transport a péči ve Fakultní nemocnici, na palubě vrtulníku však byl méně zraněný paraglidista. Obě posádky se proto setkaly na Lysé Hoře a zraněné si vzájemně předali,“ informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Nešikovný padáčkář tak do nemocnice ve Frýdku-Místku převezen sanitkou. Cyklistu vzal vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Odtud musel být ještě během sobotního večera opět letecky transportován na neurochirurgii FN Olomouc.