„Pětatřicetiletý zaměstnanec, který pracoval jako pánvař, byl přimáčknut ocelovým slitkem. K úrazu došlo při nakládání slitků na vagón, příčiny úrazu se nyní vyšetřují. Zaměs­tnanec pracoval v hutní společnosti 15 let,“ uvedla mluvčí ostravské hutní společnosti Věra Breiová.

Lítost nad smrtí zaměstnance vyjádřil Augustine Kochuparampil, generální ředitel firmy. „Je nám to velice líto. Naší snahou je, aby k žádným úrazům nedocházelo a naši zaměstnanci se v pořádku vraceli ke svým rodinám. Rodině v její těžké situaci jsme okamžitě nabídli naši pomoc,“ uvedl generální ředitel. Podle něj příbuzné už navštívili zástupci vedení společnosti a vyjádřili jim hlubokou soustrast.

„Bude jim vyplaceno odškodné, které je v kolektivní smlouvě nastaveno výrazně výše, než stanoví zákoník práce,“ uvedla mluvčí.

„Poranění hlavy, které pracovník utrpěl, bylo neslučitelné se životem a záchranáři mu už nedokázali pomoci,“ dodal k případu Lukáš Humpl, mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezské­ho kraje.

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková potvrdila, že policisté případ vyšetřují a zahájili úkony pro trestný čin ublížení na zdraví.