Stalo se tak na křižovatce ulic Opavské a Porubské, která v té době nebyla řízena semafory. Oba chodci byli s vážnými zraněními převezeni do nemocnice. Auto jelo ve směru od ulice 17. listopadu ke Svinovským mostům.

„Řidič si zřejmě počínal tak neopatrně, že v prostoru křižovatky pravděpodobně neumožnil nerušené a bezpečné přejití vozovky chodcům,“ potvrdila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že policie případ vyšetřuje jako ublížení na zdraví, za který lze uložit až pětileté vězení.

Policie hledá svědky neštěstí


„Bylo tam hodně lidí, u přechodů i na tramvajové zastávce. Zaslechl jsem silný náraz. Když jsem se otočil, viděl jsem muže a ženu na zemi. K místu se začali sbíhat lidé, kteří jim chtěli pomoci. Tu ženu začali zvedat ze země, což mě udivilo. Domníval jsem se, že kvůli možnému poranění páteře by s ní neměli hýbat. Vzápětí dorazila sanitka,“ řekl muž, který se v době neštěstí nacházel poblíž křižovatky. „Je to nebezpečný úsek, auta tam někdy jezdí hodně rychle. Nevím, jakou rychlostí jel ten řidič. Myslím si však, že ani nebrzdil, žádný takový zvuk jsem totiž neslyšel,“ dodal svědek.

Na místě zasahovaly osádky dvou sanitek. „Oba pacienti byli při vědomí, utrpěli však středně těžká až těžká poranění hlavy, končetin, v jednom případě také páteře. Záchranáři jim podali léky tišící bolest, zraněné končetiny zafixovali dlahami a postižené transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté v této souvislosti žádají svědky nehody, aby je kontaktovali na lince 158. Případ vyšetřuje nprap. Radek Hrachový, jeho telefonní číslo je 974 725 446.