„Znovu apelujeme na řidiče, aby v současných klimatických podmínkách přizpůsobili rychlost jízdy stavu a povaze zasněžené či zledovatělé vozovky,“ upozornila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Za sobotu v kraji policisté evidují osmadvacet dopravních nehod. V samotné Ostravě řešili policisté v pátek tři dopravní nehody, ale v sobotu, po sněhové nadílce, už devět. Například dopoledne na Rudné ulici v Ostravě-Vítkovicích došlo k nehodě dvou osobních aut, které zezadu narazily do autobusu městské hromadné dopravy. U křižovatky s ulicí Francouzskou v Porubě zase skočil osobní vůz v příkopu. V podvečer pak došlo k nehodě v Ostravě-Bartovicích mezi osobním autem a sypačem, kterou nepřežila mladá žena. Tři další lidé utrpěli těžká zranění.

Vážné zranění je výsledkem i další kolize. Stala se první lednový den ve Vratimově-Horní Datyni. Řidič autobusu nestačil zabrzdit a najel na ženu, která ležela na silnici. Žena utrpěla těžká poranění. Policisté po dechové zkoušce vyloučili, že by šestapadesátiletý řidič autobusu před jízdou pil alkohol, u chodkyně byl nařízen odběr krve. Ani neděle na silnicích nebyla klidná. Hned v devět ráno policisté vyjížděli k dopravní nehodě a zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu.

Pravá zima se sněhem přitom vydrží i nadále. „Bude oblačno až polojasno, ojediněle bude slabě sněžit. Nejvyšší teploty v pondělí se budou pohybovat od dvou do pěti stupňů pod nulou,“ uvedl Petr Drobek z Českého hydrometeorolo­gického ústavu v Ostravě.

I přes stálé padání sněhu v neděli odpoledne silničáři hlásili, že většina cest je sjízdná, i když se zvýšenou opatrností. V Ostravě ležel na silnicích všech tříd rozbředlý sníh po chemickém posypu. Také dálnice D1 byla sjízdná se zvýšenou opatrností.