Muž, který zvíře přivedl, v té chvíli spal u stolu. „Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Jakmile strážníci vstoupili do restaurace, pes – kříženec stafordšírského teriéra– se rozběhl proti nim a jednomu z nich se zakousl do ruky. Vzápětí se psa podařilo za pomoci hosta chytit a uvázat před restaurací,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová s tím, že mezitím se probudil jednatřicetiletý muž, který psa do restaurace přivedl.

„Dotyčný tvrdil, že není majitelem psa. Uvedl, že patří kamarádovi a on se o něj pouze dočasně stará. Mezitím zvíře odvázal, ale nedokázal jej udržet. Vysmeklo se mu a napadlo druhého strážníka, kterého pokousalo na paži,“ dodala Zychová.

Zranění policistů nejsou vážná


Teprve poté dotyčný psa chytil a držel jej na vodítku. „Bylo však zjevné, že ho neposlouchá a nereaguje na žádný z povelů,“ řekla Zychová. Strážníci muže doprovodili až do domu, kde bydlel pětadvacetiletý majitel psa. Ten prohlásil, že zvíře je očkováno, potřebný doklad však nepředložil. Tvrdil, že jej ztratil. Hlídka jej vyzvala, aby se psem absolvoval veterinární vyšetření, což ale odmítl. Strážníci proto přivolali státní policii a psa sami převezli k veterináři.

„Oba pokousaní strážníci byli ošetřeni v nemocnici, jejich zranění naštěstí nejsou vážná. Přestupek muže, který nechal nezajištěného psa v restauraci, bude projednán správním orgánem. Hrozí mu až padesátitisícová pokuta,“ uzavřela Zychová.