Na místo vyjelizáchranáři idvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

„Ošetřili jsme čtyři osoby. Šestapadesátiletá žena adevatenáctiletý muž měli lehčí zranění na rukou, mladík měl navíc poraněnu hlavu. Transportovali jsme je na traumatologickou ambulanciMěstské nemocnice Ostrava. Dalším dvěma ženám ve věku 30 a 36 let jsme na místěošetřili drobnější poranění končetin, převoz do nemocnice nebyl nutný.Všichni čtyři pacienti byli při vědomí a mimo ohrožení života,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

„Podle prvních informací, které hasiči obdrželi o půl třetí odpoledne, se při srážce tramvají zranila řidička zadní tramvaje a zůstala ve voze zaklíněná. Když přijeli na místo nehody, řidička už byla venku z vozidla. Mimo tramvaj byli i všichni tři cestující, kteří dojížděli na konečnou v této tramvaji,“ informoval tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči zajistili místo nehody a čekali, zda bude nutné pomoci s vyproštěním zadní tramvaje. Na místě pak zůstali pracovníci Drážní inspekce a Dopravního podniku Ostrava, kteří řešili co nejrychlejší odtah obou tramvají, aby nebránily provozu spojů. „Odklon tramvají byl ukončen v 16 hodin,“ informoval mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht s tím, že do té doby zajišťovaly náhradní dopravu autobusy.

„Příčina nehody se vyšetřuje. U obou řidičů byla dechovou zkouškou vyloučena přítomnost alkoholu,“ upřesnila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Policisté teď potřebují, aby se jimozvali všichni cestující z havarované tramvaje. Přihlásit se mohou na telefonní lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně. Předběžný odhad škody na obou vozidlech činí podle Dopravního podniku Ostrava800 tisíc korun.

IVA HAVLÍČKOVÁ, BŘETISLAV LAPISZ