Ke kuriózní situaci došlo v městské části Ostrava-Zábřeh, kde strážníci spatřili havarované vozidlo. Za volantem seděl sedmačtyřicetiletý muž, který nebyl viditelně zraněn. Zdálo se však, že utrpěl šok. „Jakmile s ním hlídka začala hovořit, náhle z vozidla vyběhl a začal utíkat. Strážníci se vydali za ním, dostihli ho a vrátili se s ním k havarovanému autu,“ řekla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Ochránci zákona pojali podezření, že mají co do činění s opilým motoristou. „Z jeho dechu byl cítit alkohol a nesrozumitelně artikuloval. Orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 2,71 promile,“ dodala Zychová. Jelikož z havarovaného vozidla vytékaly provozní kapaliny, museli na místě zasahovat i hasiči.

Jak později vyšlo najevo, dotyčný se srazil s jiným vozidlem, za jehož volantem shodou okolností seděl také opilý řidič. Oba se na místě dohodli na vyrovnání s tím, že nic hlásit nebudou. Měli však smůlu. Druhého motoristu později našli policisté. I další alkoholová nehoda se odehrála v Ostravě-Zábřehu, kde sedmadvacetiletý řidič nezvládl průjezd křižovatkou a narazil do sloupu veřejného osvětlení.

„Po nehodě se pokusil z místa odejít, ale vzhledem ke svému stavu – krvácející poranění hlavy a vliv alkoholu – se daleko nedostal. Strážníci jej našli jen několik metrů od havarovaného vozidla. Před příjezdem sanitky mu poskytli první pomoc,“ uvedla mluvčí Zychová. Podezření, že dotyčný je pod vlivem alkoholu, záhy potvrdila orientační dechová zkouška. Ta prokázala hodnotu 2,15 promile. Zraněný muž skončil v nemocnici, okolnosti nehody šetří Policie České republiky.