K neštěstí došlo před devatenáctou hodinou na Lihovarské ulici. Muž na místě zemřel. Jak uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková, dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Během noci se policii podařilo zjistit jeho totožnost. „Mohu potvrdit, že totožnost známe. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na samém počátku, však další podrobnosti v této chvíli sdělit nemůžeme,“ řekla Sandorová s tím, že inspekce provádí standardní prověřování. Je nařízena soudní pitva zemřelého, která by měla ukázat, zda měl dotyčný v sobě alkohol nebo či jiné látky. „Budou vyžádány znalecké posudky z oboru toxikologie a dopravy,“ sdělila Sandorová.

Na místě tragédie kromě policistů zasahovali i záchranáři. „Večer zasahovala posádka rychlé lékařské pomoci u vážné nehody v Ostravě. Muž byl na vozovce zachycen projíždějícím automobilem. Lékař záchranné služby po příjezdu na místo události zjistil, že postižený utrpěl poranění hlavy, které bylo neslučitelné se životem. Mohl již pouze konstatovat smrt pacienta, ten svému zranění podlehl bezprostředně po nehodě,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.