Řidič vozidla značky Volkswagen tady srazil čtyřiatřicetiletého policistu, který jej chtěl zastavit a provést běžnou silniční kontrolu.

"Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje obdržela výzvu o nehodě na dálnici D1 krátce před devátou hodinou ranní. Na místo nehody, kde došlo ke zranění policisty, byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Ostravy.Posádka s lékařem dorazila na místo události do 10 minut. Při příjezdu byl zraněný policista při vědomí a komunikoval. Pacient utrpěl poranění hlavy, pravého bérce a levé horní končetiny. Záchranáři zajistili vstupy do žilního řečiště, zahájili podávání infuzních roztoků a podali léky tišící bolest. Pacienta ve vážném stavu transportovali na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě," informoval hlavní lékař krajské záchranné služby David Holeš.

„Podle prvotních informací devětašedesátiletý řidič zřejmě nevěnoval dostatečnou pozornost řízení a policistu srazil. Na kapotě ho vezl 20 až 30 metrů. Způsobil mu těžká zranění, kvůli kterým musel být převezen do nemocnice,“ řekla k případu mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková. Doplnila, že řidiči byla na místě provedena dechová zkouška, která vyloučila přítomnost alkoholu.

Policista dopravní služby byl oblečen v uniformě s reflexními prvky a navíc stál poblíž služebního vozu, který měl v době události zapnuté výstražné majáky.