Nehoda se stala před 8. hodinou na "staré" silnici mezi Hlučínem a Ludgeřovicemi. 

Pětadvacetiletý řidič z Hlučínska vyjížděl se svým autem Volkswagen Golf na hlavní silnici z areálu v lokalitě mezi Hlučínem a Ludgeřovicemi a odbočoval směrem na Ludgeřovice. „Nedal však přednost projíždějícímu vozu značky Citroën, který jel ve směru od Ludgeřovic. Ten řídila šedesátiletá žena. Došlo ke střetu obou aut, přičemž po nárazu vyjel Citroën mimo vozovku do porostu mladých dřevin,“ popisoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Auto zůstalo ve stromcích zaklíněno na levém boku.

„Hasiči zabezpečili auto před případným požárem a také jej stabilizovali pomocí žebříků. Zraněnou ženu, která byla při vědomí, opatrně vyprostili. Vozidlo položili zpět na kola a po ořezání několika dřevin pilou asistovali při jeho nakládání na vozidlo odtahové služby. Nebyl zajištěn žádný únik provozních kapalin do půdy,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Žena byla sanitkou převezena do Městské nemocnice Ostrava Fifejdy. „Škoda na Golfu byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na Citroënu pak na 40 tisíc. Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní,“ dodal Černohorský.

Naši redakci zkontaktoval čtenář, který se pokusil přiblížit podrobnosti nehody. „Dle svědka nejela paní v Citroënu povolenou rychlostí 70 kilometrů v hodině. Mladík chystající se vjet na silnici Ostravskou nebyl ani ve vozovce, hranice vozidla ani nepřesahovala přes krajnici. Řidička do něj drcla, škrábla mu přední nárazník, zazmatkovala a strhla řízení do protisměru, kde sjela až ke stromkům.“