"Žena bohužel utrpěla poranění neslučitelná se životem, jedna z dívka je i nadále v péči lékařů Kliniky dětského lékařství," potvrzuje smutnou informaci mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

„Řidička zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy a při průjezdu zatáčkou pravděpodobně dostala smyk. Auto vyjelo mimo komunikaci do příkopu, kde narazilo do skruže a převrátilo se na střechu. Při havárii došlo k vážnému poranění řidičky i dětí," uvedl Petr Svoboda z ostravské policie. V autě cestovaly i dvě dívky ve věku devět a jedenáct let.

Zraněným nejprve pomohli lidé, kteří zastavili u místa nehody. Vzápětí dorazili záchranáři, hasiči a policisté.

„Žena byla v době zásahu v bezvědomí a přímém ohrožení života, její dýchání selhávalo. Utrpěla poranění hlavy a mozku, končetin a pánve. Zasahující lékař musel zajistit její dýchací cesty a převést pacientku na umělou plicní ventilaci," uvedl tehdy mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Letečtí záchranáři ji poté transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava.

Také starší z dívek byla v bezvědomí. „Lékařka zjistila poranění v oblasti hlavy a patrně také mozku. Bylo nutno provést intubaci a připojení k přístrojem řízené ventilaci," dodal Humpl. Sanitka dívku převezla do nemocnice v Ostravě-Porubě.

Mladší dívka se záchranáři komunikovala. Měla poraněnou ruku a pánev. „Prvotní ošetření dívce zajistila posádka rychlé zdravotnické pomoci, která ji následně předala na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnici Ostrava," uzavřel Humpl.

Během posledních dnů jde o druhou vážnou nehodu, při které byly oběťmi děti. První tragédie se stala v pátek 24. ledna ve Vratimově, kde osmiletý chlapec ve večerních hodinách vyběhl zpoza autobusu před projíždějící auto. Záchranáři jej transportovali do nemocnice, kde později zemřel.