Dvě jednotky hasičů a pozemní i letecká posádka záchranářů musely v pátek v podvečer zasahovat u vážné dopravní nehody na nájezdu na dálnici D56 u Dobré na Frýdecko-Místecku, která zůstala asi čtyři hodiny neprůjezdná.

Nebezpečí na silnici - Rozsvicený výstražný trojúhelník na střeše policejního auta. Ilustrační foto.
Motorkář na Frýdeckomístecku vjel na D48 do protisměru a srazil se se dvěma auty

Na místě bylo zraněno celkem pět lidí, včetně dvou dětí ve věku dvou a deseti let. Nejhorší byl už na místě nehody stav motorkáře.

„Devětatřicetiletý muž utrpěl však vícečetná, život ohrožující poranění. Vrtulníkem byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu urgentního příjmu,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Motorkář však v sobotu v nemocnici svým zraněním podlehl.

Tragická dopravní nehoda v Rychvaldu na Karvinsku.
Smrtelná nehoda v Rychvaldu. Srážku osobních aut nepřežila jedna osoba

Kromě nehody u Dobré museli záchranáři v pátek konstatovat smrt také po autonehodě v Rychvaldu na Karvinsku. Po střetu dvou osobních automobilů, k němuž došlo krátce před polednem, zůstala v jednom z nich zaklíněna devětašedesátiletá žena, která utrpěla mnohočetná zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Zraněni byli také další účastníci nehody, nebyli však v život ohrožujícím stavu.

Sexshop Růžový slon v Havířově.
Sexem na koronavirus? Erotický shop trhá rekordy v prodejnosti!