Odstavený čisticí vůz soukromé firmy se z dosud neznámých příčin rozjel z kopce, narazil do zaparkovaného osobního vozidla VW Golf, které tlačil před sebou, poté se dostal na trávu a skončil v terase domu. Celkem urazil více než sto padesát metrů, z toho většinu po silnici. Dokonce zvládl křižovatku, zatáčku a jen o několik metrů minul dětské hřiště.

Nikomu se naštěstí nic nestalo. Svědkové zavolali policistům, kteří zpočátku nevěřili svým uším. Havárie dvou vozů, které nikdo neřídil, vypadala opravdu podivně.

Když hlídka dorazila na místo, naskytl se jí nezvyklý pohled. Prázdný VW Golf stál nabouraný uprostřed silnice, opuštěný čisticí vůz s rozbitou kabinou „parkoval" v nedaleké terase.

Až po chvíli se objevil řidič čisticího automobilu. „Vůbec jsem netušil, co se stalo. Auto jsem normálně zaparkoval a s kolegou jsme opodál pracovali. Pak mi řekl, že nedaleko jsou policajti. Ze zvědavosti jsem se tam šel podívat. A bylo tam naše auto ve zdi," řekl Deníku otřesený řidič, který nechápal, jak se vůz mohl rozjet.

„Nerozumím tomu. Mělo by to mít jištění. Asi technická závada, fakt netuším. Je to průšvih, ale jsem moc rád, že se nikomu nic nestalo," dodal řidič.

Nehoda se stala v místech, kde jezdí poměrně hodně aut a na blízkém hřišti a v okolí si často hrají dětí. V osudnou chvíli zde naštěstí nikdo nebyl.

O nehodě nějakou dobu nevěděla ani řidička osobního vozidla, která v té době byla v práci. Policisté podle značky zjistili majitele a nakonec i její telefon. „Volali mi do kanceláře. Normálně jsem zaparkovala a teď najdu auto nabourané o kus dál uprostřed silnice," kroutila hlavou žena.

Další okolnosti nehody vyšetřuje policie, která také rozhodne o případném postihu pro řidiče čisticího vozidla.