„Můžeme potvrdit, že kolem půl sedmé ráno vstoupil z dosud neznámých důvodů muž do kolejiště a po střetu s projíždějící tramvají byl předán do péče zdravotníků,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 51letý muž měl vstoupit na přechod pro chodce i přesto, že svítil červený světelný signál. V danou dobu právě místem projížděla tramvaj, čímž došlo k jejich střetu a následnému uvíznutí muže pod tramvají.

„Po jeho vyproštění hasiči byl předán zdravotníkům. Řidič tramvaje se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Doposud nemáme hlášené jiné zranění od cestujících,“ doplnila Michalíková.

Aleš Uher.
Smutná vizitka Ostravy: Hluk z festivalů škodí více než jedy z haldy

K události došlo v Ostravě-Třebovicích na ulici Opavské (na úrovni OC Galerie – Tesco).

„Zaklíněný muž byl nějakou chvíli v bezvědomí, ale v době zásahu našich zdravotníků byl již v kontaktu. Zasahující lékař zjistil, že utrpěl poranění hlavy a vyslovil podezření na poranění hrudníku, stav pacienta se jevil jako vážný. Záchranáři mu zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků i infuzních roztoků, naložili krční límec, zafixovali jej do podtlakové matrace a ošetřili vnější poranění. Poté muže za stálé monitorace základních životních funkcí transportovali do FN Ostrava a předali týmu tamního urgentního příjmu,“ upřesnil za záchranáře mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.