„Ve směru na Polsko hlídka spatřila stojící poškozené vozidlo značky Renault. Řidičem byl čtyřiapadesátiletý cizinec, jehož chůze byla nejistá a vrávoravá. Podezření z ovlivnění alkoholem potvrdil výsledek provedené orientační dechové zkoušky. Ta ukázala přes dvě promile alkoholu v dechu,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Opodál stála další dvě vozidla. Řidič jednoho z nich uvedl, že jel směrem na Polsko. Automobil jedoucí před ním náhle prudce vybočil. V té chvíli spatřil, jak se proti němu řítí vůz. Následoval boční střet. Odlétnuvší části aut poškodily i další vozidlo. Celková škoda činí 200 tisíc korun. Vše se jako zázrakem obešlo bez zranění. Policisté viníkovi zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti mu hrozí až tři roky.

„Policisté se obracejí se žádostí o svědectví na řidiče, kteří ve čtvrtek pár minut před 20. hodinou místem dopravní nehody, která se stala 358. kilometru, projížděli,“ dodala Štětínská s tím, že řidič najel na dálnici na 365. kilometru ve Vrbicích a pokračoval v protisměru. Policisté se obracejí i na motoristy, kteří situaci zachytili na svých palubních kamerách. Volat lze na telefonní číslo 974 722 761 nebo na bezplatnou linku 158.