Informaci o nehodě v obci Návsí obdrželo operační středisko hasičů v neděli pět minut po půl osmé večer. Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů ze stanice v Třinci, spolu s ní i jedna dobrovolná jednotka z Jablunkova. Přítomna byla rovněž Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a policie.

„Hasiči ihned po příjezdu zajistili obě havarovaná vozidla proti požáru. Při čelním střetu dvou osobních vozidel se zranilo pět osob, z nichž tři museli hasiči za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostit,“ sdělila mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Během vyprošťovacích prací poskytli hasiči zaklíněným osobám předlékařskou pomoc, pak zraněné dostali do péče záchranáři. „Rodinným příslušníkům jednoho z řidičů, kteří se dostavili na místo nehody, poskytli hasiči psychologickou pomoc,“ dodala Kamila Langerová.

Na místo vyjely také tři zdravotnické a jedna lékařská posádka. První záchranáři dorazili ke zraněným do sedmi minut od volání na tísňovou linku. Ošetřili všech pět osob, které byly v době zásahu při vědomí. 

„Osmadvacetiletá žena zůstala zaklíněná ve vozidle a byla vyproštěna hasiči. Při nehodě utrpěla zranění hlavy, břicha, zad a levé dolní končetiny. Byla zajištěna krčním límcem, pánevním pásem a uložena do podtlakové matrace. Po ošetření zranění a podání léků byla převezena do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byla předána zdravotníkům na oddělení Urgentního příjmu,“ upřesnil Ladislav Lang, mluvčí moravskoslezských záchranářů.

Třiatřicetiletá žena měla zranění v oblasti levé ruky a pravé nohy. Také ji záchranáři zajistili krčním límcem a zraněné končetiny vakuovými dlahami. Po podání léků a dalších úkonech první pomoci byla následně převezena na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Třinci.

Pětatřicetiletý muž rovněž musel být vyproštěn. Po ošetření oděrek v obličeji byl s podezřením na otřes mozku převezen na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Dalšími zraněnými byli pětiletý chlapec a tříletá dívka. Chlapec byl zraněný v obličeji a prvotní vyšetření ukazovalo i na možné poranění břicha, holčička v době zásahu záchranářů nejevila známky poranění. Obě děti byly převezeny k dalšímu vyšetření a ošetření do nemocnice v Třinci a předány na chirurgické ambulanci," doplnil Ladislav Lang.

Poté, co policisté ukončili vyšetřování nehody, hasiči zajistili úklid a následné zprovoznění vozovky, která byla po dobu zásahu složek IZS na několik hodin zcela uzavřená.

Policisté zjistili, že osmadvacetiletá řidička motorového vozidla VW Golf jedoucí ve směru na Třinec z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměrného jízdního pruhu, kde se čelně střela s vozidlem VW Passat jedoucím směrem na Mosty u Jablunkova. V něm společně s řidičem cestovaly další tři osoby. „Provedená dechová zkouška u řidičky byla negativní, u řidiče byl nařízen odběr krve v nemocničním zařízení," informovala policejní vrchní inspektorka Kateřina Kubzová.