„Muž si při skoku do řeky poranil nohu, v prvotní fázi mu pomohli kamarádi, z řeky ho však vzhledem k jeho stavu sami vytáhnout nedokázali,“ uvedl k případu pro Deník mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Zdravotničtí záchranáři pak nevyloučili ani poranění páteře

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před devatenáctou hodinou. Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice ve Frýdku-Místku s prvosledovým automobilem a lodním kontejnerem, zároveň byl poplach vyhlášen i dobrovolné jednotce z Frýdku.

Michal Šámal se těžce zranil po skoku do mělkého bazénu na dovolené v Tunisku
Utekl hrobníkovi z lopaty. Vždy si ověřte, kam skáčete, vzkazuje muž po úrazu

Do samotné záchrany se tak zapojili hasiči. Muže ještě na vodní hladině opatrně uložili na scoop rám – tedy na speciální nosítka určená pro šetrný transport pacienta, a to zejména v případech, kdy má zachránce podezření na poranění míchy nebo páteře – a vynesli ho na břeh, kde si ho do péče převzali kolegové ze zdravotnické záchranné služby.

„Od příjezdu první jednotky na místo události do předání zraněného muže zdravotníkům uplynulo jen několik málo minut,“ doplnil pro Deník mluvčí hasičů.