Jejich zásahy se zaměřovaly na vyprošťování kamionů, například v Miloticích nad Opavou, prázdné cisterny (v Ostravici) a osobních vozidel. Ta vytahovali v sobotu odpoledne například i v Ostravě-Zábřehu z kolejiště u tramvajové zastávky Hulvácká.

Více k nehodě v Karviné-Loukách se dočtete ZDE!

Dobrovolní hasiči ve Fulneku zase pomáhali oklepávat rampouchy a sněhové převisy ze střech v centrech měst. Hasiči v Kopřivnici odstraňovali nalomený strom, dobrovolní hasiči z Jindřichova společně s obsluhou automobilové plošiny ze stanice moravskoslezských hasičů v Krnově odstraňovali zhruba šest hodin sníh ze střechy sociálního ústavu v Jindřichově na Bruntálsku. „Statik totiž upozorňoval, že krovní trámy ústavu jsou narušeny dřevomorkou a že by nemusely nápor sněhu vydržet,“ doplnil Kůdela. Šest ostravských hasičských vozidel, osazených radlicemi a šípovými pluhy, je dál od ranního ukončení uklízecích prací na ostravských silnicích v pohotovosti.

„Nejpozději od sedmnácté hodiny měl být opět otevřen zúžený úsek dálnice D1 mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi, kde bylo velké množství navátého sněhu. Úsek byl uzavřen v sobotu po poledni. Otevření se pozdrželo, stala se zde totiž dopravní nehoda,“ dodal mluvčí moravskoslezský hasičů.

Přečtěte si také:

Pohádku o zasněžené Ostravě dnes vystřídala ta o soli

Krizový štáb: Silničáři si se sněhovou nadílkou poradili