„Zásahy záchranářů bývají vesměs spojeny s nemocí, bolestí a často i lidským neštěstím. Přesto se i v této profesi čas od času objeví okamžiky, které jsou úsměvné,“ píše mluvčí Humpl. „Zdrojem veselých epizod jsou někdy nejen pacienti nebo jejich okolí, ale i samotní záchranáři.“ Ti pak do záznamu o výjezdu zapsali mimo jiné i následující:

Dle manželky je pacient agresivní, bere si půjčku na auto, představuje se jako vysloužilý pilot tryskových a dopravních letadel. Cestuje po kraji. Pán to neguje. Manželka má modřiny.

697letá žena, bydlí sama, špatně slyší, upadla, slabá.

Komentář LH: Na svůj věk čiperka, ne?

Kamarádi slyšeli venku ránu. Kolegu našli asi ve dvoumetrové příkopě. Tam byl on, plech i kameny.

Přítelkyně volá o pomoc v domnění, že pacient zvrací krev. Ten vše popírá, údajně se jednalo o ovocný čaj. Je mu dobře. Ponechán doma.

Při dojezdu na místo rodina odvolala potřebu zákroku rychlé lékařské pomoci (RLP), po zazvonění na domovní zvonek se z okna ozvala žena (zřejmě rodinný příslušník) a tvrdila, že: „Strejda říkal, že už se probrala. Děkujeme, můžete odjet.“

Komentář LH: Děkujeme, odcházíme.

Kluci volají k restauraci Máj – viděli člověka, jak spadl asi z dvou metrů ze schodů – zachrochtal, nereaguje. Při příjezdu RLP… opilý jak carský důstojník, bez dokladů.

Údajně sražena autem kolem 12. hodiny. Poté si zašla s řidičem, který ji srazil, na kafe, pak se stavila u spoluobčanů na Železné ulici s kosmetikou zn. Avon, a když si vše vybavila, vzpomněla si, že ji bolí hlava. Objektivně při vědomí, plně orientována, bez viditelných známek traumatu, pádu, poškozeného oblečení nebo jiného kontaktu s vozidlem nebo se zemí. Udává bolest hlavy. Převoz k vyšetření.

Komentář LH: Nezažiješ, neuvěříš…