„Čtyřiadvacetiletý muž, jenž cestoval v dodávce, utrpěl vícečetná těžká zranění. V okamžiku příjezdu posádky záchranné služby byl sice při vědomí, ale jeho stav se jevil jako vážný. Muže museli nejprve vyprostit hasiči, protože zůstal zaklíněn ve vozidle. Zasahující lékař zjistil zranění horní končetiny, hrudníku a pacient také jevil známky poranění mozku,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Muž byl převezen do nemocnice. Příčinu nehody vyšetřuje policie. „Řidič nákladního vozu zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a povětrnostním podmínkám,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že při brzdění na zasněžené silnici došlo ke smyku přívěsu, a to ve chvíli, kdy v opačném směru přijížděl ford. Následoval střet. Případ je vyšetřován jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Další sníh přijde ve středu


Ostravské komunikace vyslalyhned po půlnoci z neděle na pondělí do ulic krajského města veškerou svou techniku. „K údržbě cest vyjelo patnáct našich sypačů, ve dvě hodiny ráno se k nim připojilo jedenáct traktorů a ve čtyři hodiny ráno pak ještě osm nákladních automobilů s pluhy,“ vyjmenoval šéf OK Daniel Lyčka s tím, že silnice se po celé pondělípodařilo udržet sjízdné. Podle meteorologické předpovědi by mělo v Ostravě znovu výrazněji sněžit ve středu.

JAROSLAV PERDOCH, MARTIN PLEVA

>> GLOSA RADIMA ŠLEZINGRA

Děti, paráda, napadl sníh!

Tak a je to tady. Můj tříletý synv pondělíráno vypískl radostí při pohledu na zasněženou zahradu. Nos měl přilepený na okně dětského pokoje a ještě v pyžamu se nemohl vynadívat na tu velkou změnu za sklem. První pořádná letošní sněhová nadílka mu udělala obrovskou radost. Na rozdíl ode mě sebou nemusel ráno více hodit, aby před odchodem do práce stihl ještě odmést schody a prohrabat cestičku k brance našeho rodinného domu.

Coby dítě jsem sníh – zejména ten první – miloval. Pokaždé jsem se nemohl dočkat, až konečně napadne a já vyrazím ven stavět sněhuláka nebo jen tak blbnout s kamarády ve sněhu. Dnes už ze sněhové nadílky tak odvázaný nejsem, protože vím, že sníh s sebou přináší také spoustu problémů. Ale nefalšovaná radost mého dítěte měv pondělíráno přímo nakazila. S dobrou náladou jsem odcházel z domu. Bohužel vydržela mi jen na konec naší ulice. Tam jsem si odbyl svůj první letošní pád na zasněženém chodníku. Prostě stalo se…