Vážná poranění páteře utrpěl čtyřicetiletý muž, který v Ostravě spadl ze stromu u řeky Odry. Po ošetření jej sanitka převezla do Městské nemocnice Ostrava.

Pomoc potřeboval také jedenasedmdesá­tiletý důchodce z Mostů u Jablunkova. Při práci spadl ze žebříku z přibližně třímetrové výšky. S poraněním hlavy a ruky skončil na chirurgické ambulanci třinecké nemocnice. Podobná zranění si způsobil také muž v obci Sedlnice na Novojičínsku. I on spadl ze žebříku. Výsledkem bylo poranění hlavy a ruky.

Do opavské nemocnice musel být převezen muž, který se v obci Čermná zřítil z lešení z výšky pěti metrů. „Byl ošetřen se středně těžkým poraněním hlavy a hrudníku," konstatoval mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

K dalšímu neštěstí došlo v Příboře, kde na stavbě spadl na beton čtyřicetiletý muž. „Na místě zasahovala pozemní posádka spolu s leteckými záchranáři. Muž utrpěl poranění v oblasti hlavy, páteře a ruky. Ve vážném stavu byl předán na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," uvedl Humpl. Do porubské nemocnice byla převezena i mladá žena po sedmimetrovém pádu z mostu v Ostravě-Zábřehu. „Nacházela se v přímém ohrožení života. Záchranáři museli zajistit dýchací cesty a provést další nezbytné úkony v rámci přednemocničního ošetření. Následně byla transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě a předána do péče týmu tamního urgentního příjmu," sdělil Humpl. (per)