Nehoda se stala po 18. hodině na 45. kilometru D56, poblíž sjezdu na Oprechtice a Paskov. K místu okamžitě vyjely vozy záchranné služby, hasičů i policie. 

„Mohu potvrdit, že došlo k nehodě, při které byl osobním automobilem jedoucím ve směru z Ostravy na Frýdek-Místek sražen chodec. Ten utrpěl natolik vážná zranění, že jim na místě podlehl. Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, se stále vyšetřují," řekl Deníku policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Dvě vážné nehody najednou

Ke sraženému chodci byla neprodleně poslána ostravská posádka rychlé lékařské pomoci. Při jízdě směrem k Paskovu ale přijeli záchranáři k jinému havarovanému vozidlu s těžkým zraněním devětapadesáti­letého muže. „Posádka proto začala ošetřovat tohoto pacienta a následně jej transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl Humpl.

K původně nahlášené nehodě se sraženým chodce u Paskova tak vyjeli záchranáři z Frýdku-Místku. „Postižený, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, nejevil po střetu s automobilem žádné známky života. Utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Lékařka musela konstatovat úmrtí," řekl mluvčí.