Nehoda se stala kolem 14:30 hod na výjezdu k místní části Josefovice. „Srazila se dvě nákladní auta a jeden osobní automobil. V současné době probíhá vyprošťování těl či těla z osobního vozu," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Kamion osobák sešrotoval

Tragická nehoda v Klimkovicích. Podle informací z místa nehody měl řidič nákladního vozidla přibrzdit před chystaným odbočením vlevo. Za ním jedoucí řidič osobního automobilu na to správně zareagoval a rovněž zpomalil. Zezadu do jeho vozidla narazil náklaďák, jehož řidič patrně nedodržel bezpečnou vzdálenost a nereagoval na situaci před ním. Osobní automobil byl zcela zničen. Zprvu se dokonce vedly dohady, o jaké auto se jednalo. Někteří ve vraku poznávali starší opel, jiné Fiat Punto.

Záchranáři byli už v prvním oznámení informováni o dvou zaklíněných osobách. Na místo okamžitě vyjela záchranka z porubského stanoviště a ze Zábřehu vzlétl vrtulník. Ten byl na místě jako první, přičemž jeho posádka místo nehody nejdříve chvíli z výšky hledala, protože neodpovídalo prvotním informacím, kde se havárie stala. Po přistání poblíž místa neštěstí už lidem ve zdemolovaném automobilu nemohli pomoci. Lékař musel konstatovat jeho úmrtí u obou pasažérů.

"Ve vozidle byla při vyprošťování nalezena dvě těla. Není však dosud vyloučeno, že ve voze cestoval někdo další," dodala v průběhu zásahu policejní mluvčí.

"Lékař záchranné služby bezprostředně po příletu zjistil, že uvnitř zdemolovaného osobního vozidla jsou zaklíněny dvě osoby. Muži středního věku nejevili žádné známky života. Utrpěli mnohočetná poranění neslučitelná se životem a podlehli jim ještě před příletem a příjezdem záchranářů, " uvedl mluvčí Záchranné služby MSK Lukáš Humpl.

Před 19. hodinou mohla mluvčí už potvrdit podrobnější informace, které potvrdily ty, které měl Deník už dříve. 

Na vině je zřejmě nepozornost

"Řidič nákladní automobilu Mercedes hodlal odbočit vlevo do Lagnovské ulice. Za ním jedoucí řidič osobního vozidla zastavil. Řidič nákladního automobilu s návěsem Daf na tuto situaci nezareagoval a narazil do osobního vozidla, které natlačil na zadní část nákladního vozu Mercedes a obě vozidla ještě několik metrů sunul před sebou. U obou přeživších řidičů nákladních vozů bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu před jízdou nebo v jejím průběhu. Ani jeden nebyl zraněn. Nehoda si vyžádala dva mrtvé, oba byli v osobním vozidle. U obou byla nařízena pitva. K určení příčiny kolize byli přizváni soudní znalci z oboru dopravních nehod," řekla policejní mluvčí Holčáková.

Policii i znalcům by ve vyšetřování pomohla svědectví lidí, kteří nehodu viděli. V době kolize místem projížděl autobus a osobní vozidlo. Žádáme případné svědky, aby se přihlásili a situaci popsali," vyzvala mluvčí. 

Zásah hasičů trval několik hodin

Hasiči museli osobní auto značně rozstříhat, aby těla z vraku vyprostili. V průběhu zásahu také zajišťovali, aby neunikaly provozní kapaliny a nedošlo ke zkratu elektroinstalace. 

Lidé chtějí místo bezpečnější

Velmi rozčarováni jsou místní lidé, kteří volají po větší bezpečnosti už řadu let. Bojují za instalování bezpečnostních prvků.  

Tragická dopravní nehoda v Klimkovicích.

Na místo nehody se dostavil také starosta Klimkovic Zdeněk Hušťák. Ten potvrdil, že obec na toto místo upozorňuje dlouhou dobu, leč bez zpětného efektu od zodpovědných orgánů. Přestože pod obcí vede v tunelu dálnice D1, kamiony projíždějí ulicemi. Někteří řidiči musí, aby se s kolosy dostali na dynamickou váhu, aby předešli případnému přetížení kamionu. 

Starosta Klimkovic Zdeněk Hušťák. 

Řidič kamionu jel zřejmě příliš rychle

Jednačtyřicetiletý řidič kamionu s návěsem, který v úterý v Klimkovicích u Ostravy na křižovatce zezadu vrazil do osobního auta se dvěma lidmi, jel zřejmě příliš rychle a nevěnoval náležitou pozornost situaci na silnici.

V osobním autě zemřeli dva muži ve věku 35 a 41 let. Ve středu o tom informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.