DENÍK BYL U TOHO

K první nehodě došlo krátce před devátou hodinou ranní. Na úseku silnice u Makra se střetla dvě osobní auta značky Peugeot. Červený Peugeot 207 v tu chvíli řídila pětadvacetiletá žena, za volantem druhého, stříbrného Peugeotu 407 SW seděl sedmačtyřicetiletý muž, který měl vedle sebe o tři roky mladšího spolujezdce.

„Viděl jsem kolonu aut, tak jsem začal brzdit, zapnul jsem výstražná světla, aby mě ostatní řidiči viděli, a v tom do mě narazilo v plné rychlosti auto,“ řekl těsně po nehodě řidič stříbrného peugeotu. Záchranáři na místě vyhodnotili zranění muže i jeho spolujezdce jako středně těžká a oba převezli do Městské nemocnice Ostrava. Tam skončila na urgentním příjmu také pětadvacetiletá řidička, u které bylo podezření na poranění hrudníku a páteře.

„Alkohol u obou řidičů byl vyloučen. Příčiny nehody zatím neznáme a jsou předmětem šetření,“ řekla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Zhruba o pět minut později asi čtyři sta metrů od této nehody došlo k další kolizi. „Došlo ke střetu tří automobilů. Řidič prvního z nich nejspíš reagoval na dopravní nehodu, která blokovala jízdní pruh, a začal brzdit. Zbylí dva pak nedodrželi bezpečnou vzdálenost a mezi vozidly došlo ke střetu,“ uvedla ostravská policejní mluvčí s tím, že příčina této nehody byla vyřešena na místě blokovou pokutou.