Na případ upozornil deník Právo. Pavel Planka měl však dovolenou a podle směrnice obvodu měl být jeho služební vůz značky Škoda Superb v tu dobu zaparkovaný v garáži. Starostu Jihu na situaci upozornila až dálniční policie. Nehoda se totiž stala na kamerově hlídaném úseku dálnice D1 nedaleko od Ostravy.

„K události došlo ve středu večer, ve čtvrtek ráno už mě kontaktovala dálniční policie, která na místě našla odpadlou registrační značku vozidla a podle toho zjistila, komu auto patří. Podle policie pan místostarosta dostal takzvaný aquaplanning a auto narazilo do svodidel z obou stran. Celková škoda by měla dosáhnout až na sto padesát tisíc korun," řekl Deníku starosta obvodu Karel Sibinský (ČSSD).

Místostarosta Planka uvedl, že byl v situaci, kdy nemohl použít své soukromé auto. Podle něho k nehodě došlo v prudkém dešti. „Nezastavil jsem, protože jsem měl na frekventované dálnici strach o svou bezpečnost. Proto jsem pokračoval a zastavil až na sjezdu z dálnice," vysvětlil Pavel Planka. Řidičské oprávnění mu policie nezabavila.

Starosta Ostravy-Jihu Karel Sibinský doplnil, že na potrestání místostarosty nemá žádné páky. „Maximálně mu teď nebude žádné služební auto přiděleno."