Svíčky i dětská kresba připomíná neštěstí na silnici II/482 mezi Novým Jičínem a Rybím, ke kterému došlo v úterý kolem půl osmé večer. Silný náraz motorky rozlomil strom u cesty.

„Navečer 4. září došlo na Novojičínsku k tragické havárii motocyklu, který řídil policista. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že motocyklista vyjel mimo komunikaci, načež narazil do stromu. Při havárii utrpěl službukonající policista zranění, kterým podlehl. Veškeré okolnosti události jsou prověřovány,“ potvrdila Deníku smutnou zprávu Gabriela Pokorná, mluvčí krajské policie.

Mladý život policisty nezachránil ani bleskový zásah zdravotníků. Krátce po oznámení nehody na operační středisko zastavila na místě rychlá záchranná pomoc, která okolo projížděla v rámci jiného zásahu, a to i s pacientem na palubě vozidla. Na pomoc následně dorazil vyslaný tým rychlé lékařské pomoci i vrtulník letecké záchranné služby.

„Dvaatřicetiletý motocyklista nejevil po nehodě známky života. Ihned bylo zahájeno poskytování první pomoci a neodkladná resuscitace. Záchranáři se za podpory léků a přístrojového vybavení snažili několik desítek minut obnovit činnost pacientova srdce. Veškerá snaha o záchranu však byla marná,“ sdělil Lukáš Humpl, mluvčí krajských záchranářů s tím, že zasahující lékaři byli nakonec nuceni konstatovat smrt policisty.

Přelomený strom míjeli řidiči jedoucí inkriminovaným úsekem ještě během včerejšího dne. Dnes už je zde pietní místo.