Muž spadl ze 4. patra panelového domu v ulici 1. máje. S těžkými zraněním ho vrtulník záchranářů transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Došlo k tomu krátce před dvacátou hodinou. „Po pádu zůstal muž při vědomí a s posádkou zpočátku komunikoval. Jeho zdravotní stav se však rychle zhoršoval, prvotní vyšetření ukázalo vícečetná poranění. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a převedl pacienta na přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři muže uložili do vakuové matrace a provedli další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Pro zraněného přilétl vrtulník a jeho posádka zajistila transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Okolnosti pádu začala ihned šetřit policie. „Dle dosud zjištěných informací muž přelezl balkonovou zeď ve čtvrtém patře. Vzápětí byl nalezen svým kamarádem visící za ruce z vnější balkónové strany. I přes snahu pomoci nakonec muž spadl z výšky cca deseti metrů na travnatou plochu do křovinatého porostu,“ řekl v pátek ráno mluvčí policie Miroslav Kolátek.