„Postižený nejevil v okamžiku příjezdu žádné známky života. Záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně pro podávání léků, a zahájili nepřímou srdeční masáž. Poranění hlavy, trupu a končetin, která utrpěl, však byla neslučitelná se životem a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt,“ řekl k tragédii mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý 25. října také u vážného pracovního úrazu na Karvinsku. Stalo se v obci Horní Suchá. „Krátce před půl jedenáctou byl nahlášen pád muže z pracovní plošiny, z výšky asi osmi metrů. Na místo vyjel zdravotnický tým a vzletěl vrtulník LZS,“ uvedl mluvčí záchranářů.

„Dvaačtyřicetiletý pacient byl při vědomí a komunikoval, jeho stav se však velmi rychle zhoršoval, až došlo k selhání jeho krevního oběhu. Posádky proto zahájily resuscitaci, kterou se jim podařilo za podpory léků a přístrojové techniky obnovit činnost srdce. Lékař zjistil přítomnost mnohočetných poranění a pacient byl do ostravské Fakultní nemocnice transportován v kritickém stavu,“ dodal. 

Policisté případ prověřují. „S největší pravděpodobností můžeme sdělit, že se na pádu muže nepodílela cizí osoba, nicméně v současné době kriminalisté 6. oddělení obecné kriminality Ostrava prověřují veškeré okolnosti tohoto pádu. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti,“ uvedla Eva Michalíková z Policie ČR.