"V pátek 16. července 2021 ve 13.56 hodin byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu, která se stala v katastru obce Staré Hamry v okresu Frýdek-Místek. U nehody došlo ke zranění dvou osob, jednu osobu hasiči museli vyprostit. Na místě zasahoval i vrtulník letecké zdravotnické služby," uvedl v tiskové zprávě k případu v pátek večer mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. 

Vladimír Coufal s organizátorem kempu Lukášem Urbancem.
Coufal byl patronem fotbalového kempu. Pomohlo se i dětskému domovu z Čeladné

Na místo události byla okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Frýdek-Místek spolu s místní jednotkou dobrovolných hasičů Staré Hamry.

"Hasiči po příjezdu k události provedli zajištění osobního vozidla proti pohybu a zároveň proti požáru. Dále zahájili vyprošťování první zraněné osoby, která zůstala ve vozidle zaklíněna. Hasiči osobu během pár minut vyprostili pomocí vyprošťovacího hydraulického nářadí a následně ji předali do péče přítomné posádky zdravotnické záchranné služby, která se již starala o druhou zraněnou osobu, která sama opustila vozidlo ihned po nehodě," pokračuje mluvčí hasičů. 

Ondřej Palát získal druhý Stanley Cup v řadě. A jeho otec Pavel (vlevo) synovu jízdu pořádně prožíval.
Palátův táta chtěl na Morávce sednout na nafouknutou labuť. Tetování platí, říká

Jelikož pro první zraněnou osobu přiletěl vrtulník letecké záchranné zdravotnické služby, zajistili hasiči místo pro jeho přistání. Po dobu zásahu vrtulníku byla komunikace kompletně uzavřena. Jakmile vrtulník letecké záchranné služby odletěl se zraněnou osobou do nemocničního zařízeni, byla komunikace zprůjezdněna pouze jedním jízdním pruhem.

Po dokončení záchranných prací zůstala na místě události dobrovolná jednotka, která po vyšetření příčiny vzniku dopravní nehody, provedla úklid komunikace a její následné plné zprovoznění.