O život šlo zhruba 15letému chlapci. První pomoc mu poskytli lidé a plavčíci. K místu byla vyslána letecká posádka ve vrtulníku. 

"Po čtrnácté hodině převzali operátoři záchranné zdravotnické služby na tísňové lince prvotní informaci o tonutí na koupališti v Ostravě-Porubě. Na místo byl ihned vyslán vrtulník," potvrdil později informace Deníku mluvčí záchranné zdravotnické služby kraje Lukáš Humpl.

"Chlapec, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, plaval s kamarádem, ale náhle zmizel pod hladinou. Po přibližně pěti minutách se jej podařilo vytáhnout z vody a přítomní plavčíci zahájili poskytování první pomoci," uvedl dále k zásahu mluvčí.

V okamžiku příletu leteckých záchranářů byl mladík v bezvědomí. Vzhledem k srdeční zástavě začali okamžitě s oživováním.

"Po přibližně čtvrt hodině se jim podařilo obnovit krevní oběh postiženého. Se zajištěnými dýchacími cestami a na umělé plicní ventilaci byl následně letecky přepraven do blízké fakultní nemocnice," doplnil na závěr Lukáš Humpl s tím, že stav chlapce byl v době předání na urgentní příjem kritický.

O chlapcův život lékaři stále bojují.

"Chlapec je v péči zdravotníků oddělení pediatrické resuscitace a intenzivní péče. Je udržován v umělém spánku. Jeho stav je kritický," sdělil mluvčí Faktulní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.  

Aktualizace:

Lékařům se přes vynaložené úsilí nepodařilo chlapce udržet při životě. Ve středu zemřel. "Bohužel, veškerá snaha našich lékařů a zdravotníků byla marná. Pacient dnes zemřel," řekl ve středu po poledni mluvčí Oborný.