Řidič (r. 1986) osobního vozidla Opel Vectra zřejmě nepřizpůsobil jízdu aktuálním klimatickým podmínkám a v táhlé levotočivé zatáčce vyjel do pravého jízdního pruhu, přičemž se bokem střetl s vozidlem Toyota Yaris, které jelo v pravém pruhu ve stejném směru jízdy.

Na základě kolizní situace se řidič s vozidlem Opel několikráte přetočil a na vozovce auto zůstalo stát střechou na zem. Ve vozidle cestoval také spolujezdec (r. 1983), který utrpěl zranění, se kterým byl následně letecky transportován do nemocnice.

„U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Ilustrační snímek.
Žena v Ostravě ujížděla policistům, prý se nudila

V druhém vozidle Toyota cestoval řidič (r. 1963) a spolujezdkyně (r. 1965). Ostatní tři zúčastněné osoby utrpěly zranění, se kterými byly předány do rukou zdravotníků. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Silnice po dobu nezbytně nutnou byla uzavřena.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Policisté se okolnostmi a příčinami dopravní nehody zabývají a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky události, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Řidiče vozidel, kteří místem projížděli, anebo disponují palubní kamerou, která nehodu zachytila, žádají o pomoc při vyšetřování nehody. Svědkové se mohou obrátit na tísňovou linku 158.