Nehoda se stala kolem 16. hodiny. Zranění utrpěli oba řidiči a šest cestujících v autobuse.

„Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Komunikace byla po dobu zadokumentování a následného odklizení nehody uzavřena. U řidičů byly provedeny dechové zkoušky na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Zjišťováním všech okolností nehody se zabývají policisté dopravního inspektorátu Ostrava,“ uvedla k události mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Nehoda tří vozidel ucpala dnes před polednem osmý obvod v Ostravě-Porubě.
Nehoda tří aut se zraněnými ucpala osmý obvod v Porubě. Policie hledá svědky

Na místě zasahovali také hasiči a zdravotníci. Zdravotníci ošetřili celkem osm účastníků nehody - čtyři muže a čtyři ženy ve věku mezi patnácti a třiasedmdesáti lety.

„Pacienti byli v době zásahu při vědomí a mimo ohrožení života, se zdravotníky komunikovali. Utrpěli vesměs lehká nebo středně těžká poranění – v polovině případů končetiny, v dalších pak hrudníku nebo hlavy. Záchranáři zajistili poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a sedm pacientů transportovali do zdravotnických zařízení,“ popsal mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Čtyři lidé byli převezeni do Fakultní a tři do Městské nemocnice Ostrava. Doprava v místě nehody byla na 20 minut zastavena, včetně tramvají.

Přílet letounů F-35A Lightning II Demonstration TeamTeam vzdušných sil USA, 14.září 2023, Mošnov.
V Mošnově přistály letouny F-35A, mezi piloty je i žena. Podívejte se na video

„Hasiči asistovali při naložení havarovaného automobilu na odtahovou službu, autobus odjel z místa nehody bez nutnosti odtahu. Na závěr uklidili komunikaci od provozních kapalin zasypaných sorbentem,“ doplnil závěrem Lukáš Popp, mluvčí moravskoslezských hasičů.