Ze situace byla tak vyděšená, že pokračovala až do okamžiku, dokud se auto nezaseklo. Za tu dobu urazila přibližně třicet metrů. Na místě zasahovali policisté. Dechová zkouška byla negativní. Otřesená žena ochráncům zákona řekla, že pouze poslouchala, co jí navigace řekla. „Nehoda byla na místě vyřešena blokovou pokutou,“ uvedla na dotaz Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Policisté řidičce doporučili, aby se příště nespoléhala pouze na navigaci.

Už druhá nehoda v kolejišti v Ostravě

Během tohoto týdne jde v Ostravě již o druhý případ, kdy auto odbočilo do tramvajového kolejiště. Ve čtvrtek večer, jen několik hodin před zmíněnou nehodou, zazmatkoval v Ostravě třiašedesátiletý muž ve vozidle Renault Thalia. V křižovatce ulic Výškovické a Pavlovovy skončil v kolejišti. Zda u této nehody sehrála nějakou roli navigace, není jasné.

Osobní automobil Renault Thalia v kolejišti ze směru Zábřeh - Vodárna na Shopping park. 26. ledna 2023 v Ostravě.
Renault skončil v kolejišti. Tramvaje v Ostravě stály

Navigace se však zřejmě podepsala na jiné nehodě, která minulý týden zastavila dopravu na železniční trati z Krnova do Jeseníku. Ta vede přes polské Głuchołazy. A právě tam se odehrál nečekaný incident. Zřejmě chyba navigace navedla řidičku osobního vozu při odbočení do kolejiště, po kterém jela sto metrů. Doprava na trati musela být po dobu vyprošťování auta zastavena.