Uvnitř autobusu, který vezl 5 dospělých a 33 dětí, se zranila pedagožka. V osobním autě cestovali dva lidé, řidiče museli hasiči vyprostit a do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Druhá osoba jak uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová na místě zemřela.

"Nehoda se stala krátce před půl jednou odpoledne na silnici I/56 mezi obcemi Bílá a Mezivodí na Frýdecko-Místecku. Z dosud nezjištěného důvodu došlo mezi osobním vozidlem a autobusem k čelní srážce. Při této kolizi došlo ke zranění tří osob. Jedna osoba následně svému zranění podlehla. Byla provedena dechová zkouška u řidiče autobusu s negativním výsledkem. U řidiče osobního vozidla dechová zkouška nebyla provedena z důvodu jeho zranění. Policisté se budou zabývat příčinou a okolnostmi dopravní nehody," dodala Kubzová.

Záchrana šestnáctileté snowboardistky v Beskydech
Záchrana snowboardistky v Beskydech. Dívka nezvládla jízdu na zledovatělém sněhu

"Hasiči vedle vyproštění zraněného cestujícího z osobního auta asistovali týmu ZZS MSK při ošetřování a transportu dvou zraněných osob. Na závěr zásahu silnici, pokrytou vrstvou ledu, pečlivě uklidili. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin. Cestující z havarovaného autobusu mohli přestoupit do náhradního autobusu, včetně zraněné učitelky, která měla podle svých slov „pouze“ naraženou ruku a tvrdila, že vyhledá lékařské ošetření až dodatečně," popsal zásah hasičů mluvčí Petr Kůdela.

Na místě zasahovala jednotka hasičů ze stanice Frýdek-Místek společně s dobrovolnými hasiči ze Starých Hamrů.

Silnice Bílá-Mezivodí byla během zásahu složek IZS zcela uzavřena, později zde byla zřízena kyvadlová doprava.

U nehody zasahovaly také tři posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK), pozemní týmy ze základen ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí společně s leteckou záchrannou službou z Ostravy.

Legendární závodník Karel Loprais. S Tatrou 815 šestkrát ovládl Rallye Dakar.
Loučení s legendou: Na náměstí ve Frenštátě dorazí dakarské Tatry i Loprais tým

„Letečtí záchranáři bojovali o život čtyřiašedesátileté ženy, která byla po havárii při vědomí, utrpěla však vnitřní poranění v oblasti břicha a zranění hrudníku. Jevila známky těžkého šoku a přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči se její stav rychle zhoršoval,“ uvedl později k zásahu mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Jak dodal, žena následně upadla do bezvědomí: „Došlo k selhání srdeční činnosti. Posádka započala ihned s rozšířenou resuscitaci, která však nevedla k úspěchu a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt. Tělo zemřelé bylo na místě předáno policii."

Devětapadesátiletý muž s poraněními hlavy, hrudníku, pánve, horních i dolních končetin, který se nalézal při vědomí, byl ve vážném stavu transportován na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.