K nehodě došlo ve středu 28. prosince 2022 krátce před 19. hodinou v ulici Plzeňská v Ostravě-Zábřehu, bezprostředně za tramvajovou zastávkou Hulvácká. "Dle prvotních informací měl dvaapadesátiletý řidič osobního vozidla Ford S-Max projíždět pravým jízdním pruhem ve směru od Ferony na Hrabůvku a z dosud nezjištěného důvodu srazil chodce. Ten byl následkem nárazu odhozen mimo vozovku do travnatého prostoru. Chodec ve věku jedeadvacet let bohužel svému zranění na místě podlehl," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Dne 19. prosince 2022 v Ostravě-Hrabůvce na ulici Horní došlo ke střetu osoby s právě projíždějící tramvají číslo X3.
FOTO: Muže v Ostravě srazila tramvaj. Policie hledá svědky

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Zabývají se okolnostmi a příčinami dopravní nehody a zjišťují také průběh nehodového děje.

Hledají se svědci i řidič dalšího vozu

V souvislosti s tím se policie obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají všechny řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou.

"Šetřením na místě bylo zjištěno, že bezprostředně před kolizí měl řidič Fordu předjíždět jiné osobní vozidlo, proto se obracíme především na jeho řidiče. Dále bylo zjištěno, že v danou dobu, kdy došlo k dopravní nehodě, měla být na zastávce Hulvácká tramvaj č. 17 ve směru k zastávce Plzeňská. Proto žádáme také případné cestující, aby se přihlásili na nejbližší policejní služebnu, případně na linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme," řekla dále mluvčí.