K nehodě došlo krátce před 15. hodinou. Podle policejní mluvčí Pavly Jirouškové řidič (ročník 1985) zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a najel do betonové zídky po levé straně. Došlo k nárazu, který následně vůz vymrštil do vzduchu a převrátil na střechu.

V rybníku v Pustkovecké ulici v Ostravě byl v sobotu dopoledne nalezen muž.
Případ mrtvého muže nalezeného v rybníku v Ostravě. Policie už má jasno

„Auto se přetočilo do pravého pruhu, ve kterém ještě narazilo do vedle jedoucího auta. Následně skončilo na střeše. Řidič odmítl orientační dechovou zkoušku i odborné lékařské vyšetření,“ uvedla k nehodě mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Řidič odmítl nejen policisty, ale jak Deníku potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl, odmítl také zdravotníky, které na místo přivolali svědci prostřednictvím tísňové linky. 

Dopravu na místě v průběhu vyšetřování a odstraňování následků nehody řídili policisté. Na místě zasahovaly také dvě jednotky ostravských profesionálních hasičů, a to ze stanic Poruba a Zábřeh.

U obchodního centra Nová Karolina protestovali aktivisté ve zvířecích maskách, 11. října 2023.
VIDEO: V Ostravě znovu protestovali aktivisté ve zvířecích maskách

„Jednotky po příjezdu na místo zamezily úniku provozních kapalin, které z vozidla vytékaly. A následně si velitel zásahu povolal na místo speciální vyprošťovací automobil, pomocí kterého bylo vozidlo postaveno zpět na kola. Hasiči následně provedli ještě úklid komunikace, aby mohl být opět plně obnoven provoz,“ komentoval zásah Lukáš Popp, mluvčí krajských hasičů.