Podle předběžně zjištěných informací měla žena (ročník 2000) řídící Škodu Fabii narazit v křižovatce ulic Opavská a Martinovská do muže jedoucího před ní na skútru. 

„Ten byl na základě nárazu odmrštěn a přepadl na vozidlo před ním (Mercedes typ E, stříbrné barvy), kdy řidič tohoto auta následně po kolizi odjel z místa nehody. Mladé řidičce vozu Škoda Fabia byla provedena zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem," řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Tragická dopravní nehoda, Ostrava, 4. listopadu 2023.
FOTO: Tragická nehoda v Ostravě. Vůz BMW po kolizi s náklaďákem spadlo z mostu

Policisté se okamžitě začali zabývat okolnostmi této dopravní nehody. Zjistili, že řidič z vozidla vystoupil, poté usedl znovu za volant a odjel z místa neznámo kam.

„Kriminalisté se v souvislosti s dopravní nehodou obrací na řidiče stříbrného Mercedesu typu E, aby se přihlásil na linku 158, neboť se jedná se o důležitého svědka dopravní nehody. Dále se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158," dodala Eva Michalíková.

Snímek z videa
VIDEO: Řidič v Ostravě takto otočil auto na střechu. Zdravotníky i testy odmítl

Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

„Muž ze skútru, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, byl po střetu v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékař provedl intubaci dýchacích cest a pacienta převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření ukazovalo na poranění hlavy a mozku, stav muže byl život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče záchranáři zajistili jeho šetrný transport do ostravského traumatologického centra," sdělil Lukáš Humpl za moravskoslezské záchranáře.