K nehodě došlo 8. září 2022 v čase 14.40 hodin v Ostravě-Porubě. "Dle prvotních informací bylo zjištěno, že po ulici Rudné ve směru jízdy k ulici 17. listopadu v odbočovacím jízdním pruhu řídil osobní motorové vozidlo dosud nezjištěné značky neznámý řidič, který začal předjíždět do pravého průběžného jízdního pruhu a tímto manévrem měl ohrozit řidiče jedoucího vozidla značky Škoda Octavia," popsala mluvčí policie Eva Michalíková.

Přílet amerického bombardéru B-52 na letiště Leoše Janáčka, 13. září 2022, Mošnov.
VIDEO: Přílet obra, bombardér B-52 přistál v Ostravě. Taháků Dny NATO mají více

Řidič Škody uvedl, že aby zabránil střetu, strhl řízení vlevo, kde následně došlo k bočnímu střetu s právě jedoucím vozidlem Renault Thalia. Touto kolizí došlo ke škodě na majetku, ale naštěstí se dopravní nehoda obešla bez zranění. Řidič nezjištěného vozidla, který udělal uvedený manévr, z místa nehody odjel, aniž by počkal do příjezdu policejní hlídky.

"Dopravní policisté se zabývají okolnostmi a příčinami nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obracíme na řidiče tmavého auta, který z místa odjel, aby se sám přihlásil na nejbližší policejní služebnu, případně volal linku 158. Také se obracíme na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. A v neposlední řadě žádáme řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158," dodala mluvčí.