K první nehodě došlo ve tři čtvrtě na pět v ulici Výškovické. Před křižovatkou s ulicí Čujkovovou ve směru jízdy od ulice Svornosti se Škoda Felicia střetla s chodcem, který přecházel po přechodu.

Jeho totožnost policisté ale neznají. Vzápětí po nehodě totiž odešel pryč.

„Údajně spěchal do práce a věc nechtěl řešit. Chodec byl na místě ještě s jednou osobou,“ uvedl Petr Svoboda z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Policie žádá všechny, kteří by k této nehodě měli jakékoliv informace, aby je sdělili telefonicky či osobně na kterékoliv oddělení policie nebo na telefonní číslo 974 725 518, případně na linku 158.

Další nehoda se stala ve tři čtvrtě na dvanáct v ulici Průběžné v Ostravě-Porubě. Řidič nákladního vozidla Iveco objížděl autobus, který stál na zastávce. V tom okamžiku mu zleva do jeho jízdní dráhy z ulice Josefa Skupy vjelo neznámé vozidlo, které jej ohrozilo.

„Řidič nákladního vozidla chtěl zabránit čelnímu střetu s neznámým vozidlem a strhl řízení vpravo. Následkem byl boční náraz do stojícího autobusu. Neznámé vozidla z místa nehody ujelo,“ popsal Svoboda.

Také u této nehody policisté žádají svědky, aby se jim ozvali. Mohou volat na telefonní číslo 974 725 598, na linku 158 či přijít osobně.