První hříšníkem je sedmadvacetiletý muž, který narazil do sloupků omezujících vjezd do pěší zóny v centru Ostravy. Při nárazu byl jeden ze sloupků zcela vytržen ze země, u druhého došlo k částečnému uvolnění.

K řidičově smůle v té chvíli kolem procházela hlídka městské policie. Když strážníci přistoupili k vozidlu, zjistili, že muž za volantem je opilý. „Z jeho dechu byl cítit alkohol. Přiznal se, že vypil čtyři piva,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová. Orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 1,83 promile alkoholu v dechu. Strážníci na místo přivolali policejní hlídku.

Dalšího řidiče odhalili v Ostravě-Porubě. Šedesátiletý řidič vjel do zákazu vjezdu. Když s ním ochránci zákona chtěli přestupek vyřešit, pojali podezření, že je opilý.

„Z jeho dechu byl cítit alkohol. I způsob komunikace prozrazoval konzumaci alkoholu. Podezření následně potvrdila orientační dechová zkouška, přístroj ukázal hodnotu 1,23 promile. Na místě spolujezdce seděl další muž, který strážníkům vysvětloval, že on sám je opilý, a proto poprosil kamaráda, aby jej odvezl,“ řekla Zychová. I tento případ šetří Policie ČR.