V ulici Francouzské, zhruba dva metry za křižovatkou, narazil v protisměru čelně do vozidla čekajícího na zelenou. V něm seděla žena se dvěma malými dětmi. Její auto bylo po nárazu posunuto na další vůz stojící v řadě.

Již na první pohled bylo jasné, že viník je notně opilý. To následně potvrdila orientační dechová zkouška.

„Ano, pil jsem alkohol a bylo toho celkem dost," řekl dost nejistě Deníku. Na otázku, kolik toho vypil, jen něco nesrozumitelně odpověděl.

„Orientační dechová zkouška ukázala hodnotu kolem tří promile," řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Otřesená řidička druhého vozidla uvedla, že se dětem naštěstí nic nestalo. „Ještě teď se z toho klepu," přiznala Deníku.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, škody jsou relativně malé.

Zdroj: Čtenář Deníku

Přesnou hladinu alkoholu u řidiče určí rozbor krve, kterému se motorista dobrovolně podrobil. Na místě také přišel o řidičský průkaz. Policie případ šetří jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dopravu museli usměrňovat strážníci a policisté. Vůz viníka zůstal na místě přibližně dvě hodiny, než byl přemístěn z křižovatky. Do té doby stál před ním policejní vůz se zapnutým majákem a světelnou tabulí informující o uzavření jízdního pruhu.

Ve Francouzské ulici směrem ke křižovatce se tvořily fronty. Došlo i k několika drobnějším kolizím, které situaci ještě zhoršily.