Neštěstí se stalo před desátou hodinou večer, když se ve středisku zasněžovala sjezdovka technickým sněhem. Horskou službu přivolali pracovníci areálu.

„Na místo jsme ihned vyslali naší hlídku ze stanice Horské služby v Karlově. Shodou okolností se poblíž pohyboval i sanitní vůz rychlé zdravotnické služby, který byl k události také pracovníky areálu povolán," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Chlapec utrpěl těžké poranění hlavy.

„Po střetu byl v bezvědomí, první pomoc se pokoušeli poskytnout svědkové události. V okamžiku příjezdu záchranářů nejevil pacient žádné známky života, posádka proto zahájila resuscitační pokusy za použití přístrojové techniky. Veškerá snaha však byla marná, mladík utrpěl poranění, kterým na místě podlehl a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt," řekl k události mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Upozorňujeme, že vstup na sjezdové tratě mimo provoz je nebezpečný, protože se v těchto dnech provádí intenzivní zasněžování technickým sněhem a jezdí po sjezdovkách rolby a další technika," dodal ještě Michal Klimeš.