Nehoda se stala po 5. hodině na Opavské ulici. Mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková Deníku řekla, že k nehodě došlo několik desítek metrů před křížením Opavské ulice s ulicí Sjízdnou ve směru do centra Ostravy. 

Tramvaje v daném úseku měly zpoždění od půl hodiny do 45 minut. Provoz byl obnoven v 5.56 hod.

„Jedenapadesátiletý řidič tramvaje, jak vyplývá z dosud zjištěných informací, pravděpodobně nevěnoval dostatečnou pozornost situaci v provozu a zřejmě opožděně zareagoval na před ním jedoucí tramvaj, která zastavovala před křižovatkou,“ upřesnila Gabriela Holčáková.

Dodala, že dosud policisté mají informace o 13 zraněných osobách. Může jich však být i více. Většinou se mělo jednat o lehký charakter zranění.

Ostravica Textilia. Ilustrační foto.
Ostrava nemusí platit 1,5 miliardy. Soud zamítl žalobu firmy Amádeus Real

„V této souvislosti žádáme všechny zraněné osoby, které dosud nekomunikovaly s policisty, aby se přihlásili na linku 158. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti. Za tento trestný čin je možno udělit až trest ve výši 5 let vězení,“ dodala policejní mluvčí s tím, že ani jeden z řidičů tramvají nebyl pod vlivem alkoholu.

Podle informací Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje bylo na místě deset zraněných.

Na místě zasahovali porubští profesionální hasiči. "Operační středisko hasičů bylo o nehodě v městské části Ostrava-Svinov informováno krátce před půl šestou ráno. Na místo události byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Poruba s jedním zásahovým automobilem. Po příjezdu na místo události hasiči zabezpečili tramvajové vozidla před požárem, asistovali Zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do připravených sanitních vozů. Dále jednotka během zásahu prováděla usměrňování dopravy a také úklid komunikace od rozbitých skleněných výplní tramvají," informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Ilustrační foto.
Výluková revoluce! Doprava po městě bude mnohem plynulejší

Dispečink záchranné služby k místu vyslal několik sanitek, jejichž posádky ošetřily 11 zraněných a převezly je do nemocnic. 

"Nahlášeno bylo několik zraněných a na místo proto zamířily čtyři týmy rychlé zdravotnické pomoci ze stanovišť v Porubě a z Integrovaného bezpečnostního centra. Záchranáři na místě nehody nakonec ošetřovali celkem jedenáct osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Jednalo se o osm žen a tři muže ve věku mezi čtyřiatřiceti a šestašedesáti lety. Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře. Posádky poskytly na místě všem zraněným přednemocniční neodkladnou péči a následně zajistily jejich transport do zdravotnických zařízení. Pacienti byli předáni na urgentním příjmu a úrazové ambulanci ve Fakultní nemocnici a v ostravské Městské nemocnici na tamní úrazové ambulanci," sdělil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Škoda na tramvajích 
Mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková krátce po desáté uvedla, že na obou tramvajích byly způsobeny značné hmotné škody. Konkrétní výši zatím neupřesnila.
"Následkem této dopravní nehody může v průběhu dopoledních hodin docházet k nepravidelnostem v tramvajové dopravě. Příčinu nehody aktuálně vyšetřuje Policie ČR v součinnosti s Dopravním podnikem Ostrava," dodala Karolína Rycková.

Snímek kalendáře.
Ostrava má další kuriozitu. O kalendář Chyť si svou tramvaj je velký zájem