Policie se s žádostí o svědecké výpovědi obrátila na veřejnost v úterý 11. srpna. Událost se však odehrála o několik dní dříve, 3. srpna 2020 v době kolem 16:30 hodin.

"Na nehodě mělo účast osobní vozidlo značky Škoda Octavia černé barvy, které bylo pronásledováno policisty z útvaru dálničního oddělení Ostrava a to z důvodu vysoké rychlosti," uvedla k incidentu mluvčí policie Eva Michalíková.

K okresnímu soudu v Karviné byl předveden Zdeněk K., kterého policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení v souvislosti s požárem domu v Bohumíně, státní zástupce Michal Król, 11. srpna 2020.
Státní zástupce o žháři z Bohumína: Prý chtěl příbuzné jen postrašit

"Vozidlo se před muži zákona dalo na újezd po dálnici D1 od směru města Bohumín směrem na město Ostrava, dále směr kruhový objezd na ulici Mariánskohorská a na ulici Nákladní, kde následně vozidlo havarovalo do oplocení. Ve věci je vedeno trestní řízení pro přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázán," dodala Michalíková.

Policie žádá případné svědky, především řidiče, kteří mají za čelním sklem kameru, aby se obrátili na linku 158.

K okresnímu soudu v Karviné byl předveden Zdeněk K., kterého policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení v souvislosti s požárem domu v Bohumíně, 11. srpna 2020.
Žhář z tragédie v Bohumíně jde do vazby. K soudu dorazil v neprůstřelné vestě