Na jedenáctiletého hocha rozzuřený rotvajler zaútočil před bránou svých sousedů, kterým podle zjištění redakce právě nesl nějaký balíček. „Když viděl psa, jak volně pobíhá po zahradě, nešel dále. Jenže pes nedovřené vrátka rozrazil, na klučinu skočil a povalil jej na zem. Následně jej začal kousat do rukou. Pes mu je při útoku obě překousl,“ popisoval dramatické okamžiky tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec s tím, že na jedné ruce mu zlomil jednu kost, na druhé dokonce obě. Napadení sledoval z okna syn majitele, který rotvajlera z chlapce odtrhl.

„Na místo přivolali záchranku, která těžce zraněného kluka co nejrychleji převezla do Nemocnice ve Frýdku-Místku, kde se hoch podrobil náročné tříhodinové operaci. V současné době leží na tamní dětské jednotce intenzivní péče,“ potvrdil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Redakce se v pátek informovala na chlapcův stav. „Na žádost matky hospitalizovaného chlapce nebudeme médiím sdělovat žádné podrobnosti k jeho zdravotnímu stavu. Žádost rodiny budeme respektovat,“ reagovala tisková mluvčí a zároveň vedoucí sekretariátu Nemocnice ve Frýdku-Místku Taťána Hrubá.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. „Za ten pachateli hrozí až dva roky vězení. Dosud však nebyl ještě nikdo obviněn. Majitele psa jsme již vyslechli. Budeme chtít vědět, proč neměl rotvajlera lépe zajištěného. Policisté ovšem budou ještě vyslýchat další svědky, aby zjistili přesný průběh celé události,“ uzavřel policejní mluvčí Ivan Žurovec.

V obci se v minulosti již několik obdobných případů přihodilo. Například před několika roky německý ovčák ošklivě pokousal staršího muže, který jako brigádník rozvážel v Palkovicích poš­tu.

Útoky psů na lidi nejsou výjimečné


10. listopadu - V Otrokovicích pokousal dvouletého chlapce pitbull
Teprve dvouletého chlapce pokousal v úterý 10. listopadu v Otrokovicích odpoledne čtyřletý pitbull. Podle lékařů jsou naštěstí jeho zranění lehčí. Dítě však zůstalo hospitalizované ve zlínské krajské nemocnici.

8. listopad 2009 - Rotvajleři pokousali dítě, bojuje o život
Šestiletého chlapce v neděli před polednem pokusali rotvajleři na dvoře jednoho místního domu, bojuje o život. „Chlapec je ve velmi vážném stavu. Je hodně pokousaný a podchlazený, teplota jeho těla byla pouze 28 stupňů Celsia. Je udržován v umělém spánku. Na jednotce intenzivní péče kliniky anestezie a resuscitace bojuje o život,“ sdělil v neděli vpodvečer náměstek Fakultní nemocnice v Hradci Králové Zdeněk Tušl.

26. říjen 2009 - Rotvajler vytáhl holčičku z kočárku, pokousal ji
Neštěstím skončila procházka maminky s dětmi v Dřevnovicích na Prostějovsku. Na dvouletou holčičku v kočárku tam v pátek odpoledne zaútočil rotvajler a způsobil jí vážná zranění. „Šli po cestě kolem domu, kde zrovna paní otevírala vrata, aby vyjela autem. Najednou z nich vyběhl pes a zamířil přímo ke kočárku. Nikdo z nás nechápe, proč se to stalo, holčička ani neplakala ani nedělala nic, co by toho psa mohlo rozdráždit,“ řekla k případu místostarostka obce Bohumila Charvátová.

10. říjen 2009 - Pes pokousal dvouleté dítě v obličeji
Krátce po poledni kolem jedné hodiny pokousal zatím z nezjištěné příčiny domácí pes v Broumech na Berounsku dvouletou holčičku do obličeje. K nešťastné události došlo v rodinném prostředí v okamžiku, kdy si děvče se sedmiletým voříškem hrálo. Záchranáři zraněnou převezli do motolské nemocnice v Praze.

11. září 2009 - Vlčák se zakousl tříletému chlapci do obličeje
Teprve tříletého chlapce pokousal v Třešti na Jihlavsku vlčák. Pes, který patří rodině malého hocha, dítě napadl ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Na místo vyjížděla Rychlá lékařská pomoc z Telče, která chlapce odvezla na oční oddělení jihlavské nemocnice. „Hoch utrpěl středně těžká poranění hlavy v obličejové části.

9. září 2009 - Policistku pokousal pes ženy, kterou přišla chránit
O nepříjemné zranění se „postaral“ pes čtyřiačtyřicetileté ženy, kterou fyzicky napadal jedenapadesáti­letý muž.

3. září 2009 - Šestiletou dívku projíždějící na kole napadl pitbulteriér
Stalo se to v Ostravě-Michálkovicích. Pes, který vyběhl dírou v plotě, malou cyklistku kousl do lýtka. Vše naštěstí viděl strážník, který v té době procházel kolem. Dívence okamžitě přispěchal na pomoc a přivolal sanitku.
Pokousal Vás nebo někoho z vašich známých pes? Víte o nějakém jiném případu pokousání psem? Diskutujte pod článkem.