Podle matky chodila vždy včas domů, tentokrát se ale opozdila o dvě hodiny. „Do pátrání se okamžitě zapojilo několik desítek osob, mezi nimi také psovod se psem. Na případu úzce spolupracovali ostravští kriminalisté s frýdecko-místeckými kolegy. V průběhu pátrání policisté prověřili zdravotnická zařízení a také všechny příbuzné a kamarádky. O pomoc byli požádáni i pracovníci Dopravního podniku Ostrava,“ řekla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

O dvě a půl hodiny později našli dívenku na jedné z čerpacích stanic ve Frýdku-Místku. „Dívka byla dezorientovaná, vyčerpaná a měla znečištěný oděv. Vzhledem k těmto okolnostem bylo dítě i s matkou převezeno do nemocnice,“ vysvětlila Holčáková a dodala skutečnost, že si dítě nepamatovalo, jak se na místo dostalo.

Policie tak nevyloučila možnost, že se jedná o trestný čin, a pokračovala v prověřování okolností. Až po desítkách hodin pátrání policistů dívka matce přiznala, že si vše vymyslela. Důvodem měly být špatné známky a strach z reakce rodičů.

MARTINA KOZIOLOVÁ