"Při nehodách bylo zraněno celkem osm lidí, vesměs lehce nebo středně těžce. Nikdo z pacientů nebyl v ohrožení života," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Nejprve došlo ve čtvrt na šest ke střetu dvou automobilů v Šenově na Frýdecko-Místecku. Dvě ženy a muž byli ošetřeni s poraněními hlavy a hrudníku. V Mistřovicích na Karvinsku došlo ke srážce osobního vozidla s autobusem a zranění třiapadesátiletého muže.

"Po půl šesté následovala nehoda vozidla, které skončilo v příkopě mezi obcemi Skalice a Raškovice na Frýdecko-Místecku. Středně těžce byla zraněna pětadvacetiletá žena," pokračuje Humpl.

Následovala nehoda na rychlostní komunikaci mezi Ostravou a Opavou, se zraněním zad u třicetiletého účastníka. Poslední v sérii havárií se odehrála v Bašce na Frýdecko-Místecku a lehce při ní byl zraněn rovněž třicetiletý muž.

"Všem pacientům poskytli zasahující posádky ZZS přednemocniční neodkladnou péči a poté je transportovaly do spádových zdravotnických zařízení k dalšímu ošetření," dodal mluvčí.