Mladý muž seděl za volantem vozidla Škoda Felicia. Jel po vedlejší Erbenově ulici a zřejmě nedal přednost automobilu Kia Rio. Na křižovatce ulic Lidické a Erbenovy pak došlo ke střetu, po němž škoda narazila do sloupu veřejného osvětlení a ještě do zdi obytného domu.

„Sedmadvacetiletý muž zůstal po nehodě zaklíněn uvnitř vozidla a musel být vyproštěn přivolanými hasiči. Zasahující lékař zjistil, že pacient utrpěl poranění hlavy, hrudníku, horní a dolní končetiny. Již v okamžiku, kdy jej záchranáři převzali do své péče, byl jeho zdravotní stav kritický.

Lékař zajistil dýchací cesty muže a posádka provedla připojení k monitoru srdeční činnosti. Po krátké chvíli však došlo v sanitním voze k selhání srdeční činnosti zraněného a bylo nutno zahájit resuscitaci oběhu. Záchranářům se však ani po třiceti minutách nepodařilo obnovit činnost srdce. Pacientova poranění byla smrtelná a lékař byl nakonec nucen konstatovat, že jim podlehl,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Žádáme případné svědky události, aby informace sdělili na lince 158, kterékoliv policejní služebně nebo komisaři Davidu Jánkovi na telefonním čísle 974 725 443,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.