Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že jedenapadesátiletá žena sedící za volantem automobilu Opel Agila začala před zastávkou Finské domky předjíždět nákladní vozidlo Fiat. Nezvládla však řízení a v protisměru se střetla s autobusem na lince 34, ve kterém v té chvíli bylo zhruba třicet pasažérů. Řidič autobusu se snažil čelnímu nárazu zabránit. Najel na trávu, ani to však nepomohlo.

„V důsledku střetu došlo k těžkému zranění řidičky opelu a zranění několika cestujících v autobusu včetně tří dětí," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Ženu z opelu museli vyprostit hasiči.

Pasažéři


Podle informací mluvčího Dopravního podniku Ostrava Miroslava Albrechta bylo v autobuse zraněno sedm cestujících a řidič. Jednalo se o ženy ve věku, 32, 47 a 49 let, třicetiletého muže a tři chlapce (8, 12 a 14 let).

Škoda na dva roky starém nízkopodlažním autobusu je předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Havarovaný autobus odtáhli pracovníci dopravního podniku montážním vozidlem. O zdeformovaný opel se postarali hasiči, kteří jej odtlačili mimo silnici, kterou poté uklidili. Doprava byla v místě nehody zhruba na hodinu uzavřena.

Dechová zkouška vyloučila, že by měl řidič autobusu v sobě alkohol. U ženy z osobního auta to ukáže až rozbor krve.

Zranění


Na místě zasahovaly tři osádky rychlé záchranné služby, které do nemocnice rozvezly šest lidí. Nejvážnější zranění utrpěla řidička osobního vozidla, která zůstala ve voze zaklíněna. „Utrpěla vícečetná zranění, a to v oblasti dolní končetiny, hrudníku a hlavy. Vyloučit nebylo možno ani poranění páteře. Záchranáři ji uložili do vakuové matrace, ošetřili zranění a podali potřebné léky. Ženu s těžkým zraněním následně transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Do nemocnic


Lékaři ošetřili a do nemocnic v Ostravě-Porubě a Ostravě-Fifejdách přepravili i pět pasažérů z autobusu. „Všichni byli při vědomí a mimo bezprostředního ohrožení života,“ řekl Humpl.

Jednalo se o dvanáctiletého a čtrnáctiletého chlapce, kteří měli středně těžká zranění hlavy s podezřením na otřes mozku. Dalším byla žena, jež vyvázla s lehkým poraněním nohy. U třicetiletého muže lékaři konstatovali podezření na otřes mozku. „Poslední z ošetřených – sedmačtyřicetiletá žena – utrpěl středně těžké poranění, jednalo se o zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku,“ dodal Humpl. U zbylých zraněných nebyla hospitalizace nut­ná.

Policie v souvislosti s touto vážnou nehodou žádá svědky a cestující z autobusu, aby kontaktovali vyšetřovatele Romana Mertu na telefonním čísle 974 725 444. Volat lze i na linku 158.