Při objasnění některých nehod se policisté obracejí se žádostí o pomoc na veřejnost.

NA PŘECHODU

Jedna z havárií se stala 20. října v 6.30 hodin v ulici Nádražní v Ostravě.

„Ze zatím zjištěných faktů vyplývá, že dvaasedmdesátiletý chodec šel po přechodu pro chodce. Byl zachycen vozem značky Mercedes Benz Sprinter řízeným šestatřicetiletým řidičem. Chodec při střetu utrpěl vážná poranění, byl ošetřen záchranáři a převezen do nemocnice," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že policie nehodu prošetřuje jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Přivítáme jakékoli informace případných svědků na lince 158," dodala Holčáková.

ŘIDIČ ODVEZL ŽENU DO NEMOCNICE

Informace svědků by policistům mohly pomoci i při objasnění nehody, která se stala 14. října kolem 17.50 hodin v ulici Opavské v Ostravě-Porubě. Před ulicí 17. listopadu ve směru jízdy od ulice Porubské došlo ke střetu chodkyně a osobního motorového vozidla tovární značky Seat Alhambra bílé barvy.

„K nehodě došlo na přechodu pro chodce u zastávky MHD Rektorát VŠB, kde řidič své vozidlo před tímto přechodem pro chodce nezastavil, přestože řidič souběžně jedoucího vozidla v levém jízdním pruhu takto učinil. Následně došlo k pádu chodkyně na vozovku a k jejímu lehkému poranění. Řidič poraněnou ženu naložil do svého vozidla, odvezl do fakultní nemocnice a následně z místa odjel, aniž by nehodu oznámil na Polici České republiky," popsal situaci Richard Palát z ostravské policie.

Informace k dopravní nehodě lze sdělit na telefonní číslo 974 725 594 nebo na bezplatnou linku 158. (per)